6 Mart 2018 Salı

FETÖ, CIA ve AJANLAR

FETÖ, CIA ve AJANLAR,Tarık Dağlı
tarikdagli@yahoo.comFetullah Gülen ABD’ye CIA koruması ile yerleşmişti. Bu sıkı ilişki hep reddedildi. Ancak büyük elçilerin tavırlarından deşifre olan ajanların itiraflarına kadar birçok gelişme FETÖ’nün bir CIA projesi olduğunu kanıtlar nitelikte.

“CIA’den tam otuz yıl önce emekli oldum. Beş yıldır Türkiye’ye ayak basmadım. 15 Temmuz’da Kanada’daydım. İslamcı hareketler içinde ABD’ye bir güvenlik tehdidi teşkil edecek son hareket Gülen’inki. Washington’da hiç kimse Gülen’in bir ‘güvenlik tehdidi’ ya da ‘terörist’ olduğuna inanmamıştır. Darbenin Gülen’in talimatıyla gerçekleştiğinden daha da kuşkuluyum (Hizmet gibi 2 milyon üyesi bulunan bir hareket içindeki Gülenci bir avuç subayın amatör bir darbe planında rol alması olmayacak şey değil elbette, ama Erdoğan’dan nefret eden ve darbeyi gönülden desteklemiş olabilecek binlerce Türk subayı var). Hakkını teslim etmek gerekir ki Gülen darbe girişimini en kuvvetli ifadelerle kınadı. Dahası, darbe girişimine kadar Hizmet hareketinin karıştığı tek bir siyasi şiddet söz konusu değil. Tersine, Gülen nereden gelirse gelsin İslam’da şiddeti reddetmiş biri. Erdoğan, giderek buyurganlaşan davranışlarının ve ülkenin kutuplaşmasının bedelini 2019 seçimlerinde ağır ödeyecek. 
Tabii o seçimler adil olursa.”

Yazının Devamı Kriter’in Ocak Sayısında…

http://kriterdergi.com/feto-cia-ve-ajanlar/

FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasında CIA mi var? MİT'in eski müsteşarının verdiği Fethullah Gülen ve CIA ilişkisine dair bilgiler ibretlik. 

Eklenme Tarihi: 01-08-2016 12:32 - Güncelleme: 01-08-2016 12:32

FETÖ CIA ilişkisi 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte bir kez daha gündemde. Yeşil kart başvurusu CIA başkanının imzasını taşıyan Fethullah Gülen, 
ABD örgütünün baş ajanı olarak görülüyor.

http://www.internethaber.com/fethullah-gulen-ciain-bas-ajani-mitci-anlatti-1703454h.htm

***

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder